Czy wanna wolnostojąca jest praktyczna?

Czy wanna wolnostojąca jest praktyczna?

25 sierpnia, 2022 Wyłączono przez Redakcja

Osoby, które remontują łazienkę, stają przed dylematem związanym z wyborem wanny lub kabiny prysznicowej. Zwolenników jednego, jak i drugiego rozwiązania jest praktycznie tyle samo. Osoby, które wybierają kabinę prysznicową zamiast wanny podkreślają, że jest to po prostu rozwiązanie praktyczne. W związku z tym czy zakup i montaż wanny wolnostojącej nie jest rozwiązaniem praktycznym? Jeśli chcesz poznać odpowiedź na to pytanie, a także dowiedzieć, kiedy zakup wanny wolnostojącej jest najlepszym rozwiązaniem – koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Wanna wolnostojące w dużej łazience – czy jest praktyczna?

Wiele osób wprost nie może sobie wyobrazić łazienki bez wanny. Nie ma w tym zresztą nic dziwnego, bo to właśnie w wannie można zrelaksować się podczas długiej, gorącej, aromatycznej kąpieli, a także i zapomnieć o problemach dnia codziennego. Wanna pozwala zmienić łazienkę w prywatną strefę SPA. Tym samym wanna wolnostojąca jest tak samo praktyczna, jak każda inna wanna. To co ją odróżnia od innych modeli, to to że może stać nawet na środku łazienki, chociaż w ofercie wielu producentów znajdują się także wanny wolnostojące przyścienne.

Komfortowa i duża wanna wolnostojąca jest praktycznym rozwiązaniem, gdy mowa o przestronnych łazienkach lub wręcz salonach kąpielowych. Wtedy też dostęp do niej nie jest ograniczony, może być też ciekawie wyeksponowana i zamontowana np. na samym środku łazienki. Oczywiście w dużej łazience warto jest zamontować nie tylko wannę wolnostojącą, ale także i kabinę prysznicową. Korzystając z natrysku można w sposób szybki odświeżyć się przed wyjściem z domu czy spać, natomiast z wanny można korzystać wtedy, gdy chcemy się odprężyć.

prkatyczna wanna wolnostojąca do łazienki

Wanna wolnostojąca w małej łazience – praktyczne rozwiązanie?

Ogólnie można stwierdzić, że wanna wolnostojąca w małej łazience z pewnością nie jest praktyczna. Wiele osób myśli jednak, że wanny wolnostojące to zazwyczaj produkty sporej wielkości, takie, którym trzeba zapewnić określoną ilość miejsca. Okazuje się jednak, że coraz większa liczba producentów posiada w swojej ofercie modele kompaktowe, takie które mają 140, 150 cm długości i tym samym sprawdzą się także w średnich i mniejszych łazienkach, chociaż oczywiście nie tych nieustawnych. Tam lepszym rozwiązaniem będzie kabina prysznicowa.

Należy wspomnieć także o tym, że wanny wolnostojące to nie tylko modele, które zostały wykonane z akrylu, ale także i konglomeratowe, które uchodzą za najbardziej luksusowe, a także i wykonane z drewna, kamienia i innych materiałów. Przed wyborem danego modelu wanny wolnostojącej należy przemyśleć więc nie tylko jej rozmiar, kształt czy kolor, ale również i materiał, z którego została wykonana. Od niego bowiem zależy to czy woda szybko się wychładza, to czy wannę łatwo się czyści oraz czy można ją naprawić.