Jak dobrze wybrać lustro do łazienki?

Jak dobrze wybrać lustro do łazienki?

30 maja, 2019 Wyłączono przez Redakcja

Lustro jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia łazienki. Bez niego chyba nikt nie wyobraża sobie w pełni funkcjonalnej łazienki. To właśnie przy nim spędzamy  sporo czasu. I to właśnie przy nim rozpoczynamy i kończymy dzień. Często nie przywiązujemy zbyt dużej uwagi do jego wyboru, a jednak jest to element, który nie tylko ma dobrze spełniać swoją funkcję, ale także ma wpływ na charakter wnętrza a także może przełożyć się chociażby na optyczne powiększenie. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź jak dopasować lustro do wielkości łazienki.

lustro

Mała łazienka = duże lustro

Zasada jest prosta. Im mniejsza łazienka, tym większe powinno być w niej lustro. To bowiem lustro, jeśli jest odpowiednio oświetlone ma wpływ na powiększenie wnętrza i to naprawdę spore. Lustrzane odbicie może skutecznie oszukać wzrok i „rozciągnąć” ściany. Lustro nie powinno jednak znajdować się w kontrastującej ramie. Najlepiej, jeśli będzie jej pozbawione. Rama będzie oddzielała je od reszty powierzchni. Wyraźne odcięcia nie wpływają dobrze na powiększenie wnętrza więcej info znajdziesz na NANOlazienki.pl

Lustro powinno być też odpowiednio oświetlone. Punkty świetlne powinny znajdować się nad lustrem. Dodatkowo dobrze, jeśli w łazience, nawet małej znajdują się kinkiety czy lampa główna. Im więcej źródeł światła, tym tak naprawdę lepiej. Aby jeszcze bardziej zaoszczędzić miejsce i zyskać dodatkową przestrzeń do przechowywania można zdecydować się na zakup szafki lustrzanej.

Jakie lustro do dużego wnętrza?

Posiadając dużą łazienkę nie musimy obawiać się tego, że jakieś elementy będą miały wpływ na zmniejszenie optyczne wnętrza. Do dużych łazienek można bez wątpienia wybrać  lustro, które ma szeroką, bogato zdobioną ramę. O ile jest na to miejsce, można zdecydować na zawieszenie kilku luster, w różnych rozmiarach. Z całą pewnością łazienka nabierze wtedy zupełnie innego, wyjątkowego charakteru. Kilka luster w różnej wielkości dobrze prezentuje się we wnętrzach nowoczesnych, a nawet i w stylistyce loft.