Jakich baterii do łazienki nie wybierać?

Jakich baterii do łazienki nie wybierać?

11 kwietnia, 2019 Wyłączono przez Redakcja

Łazienka jest miejscem, w którym muszą znaleźć się baterie. Bowiem właśnie to one pełnią niezwykle ważne zadania. Ze względu na to, że remont łazienki przeprowadzany jest rzadko, baterie powinny być nie tylko estetyczne i pasujące do aranżacji, ale przede wszystkim niezawodne i funkcjonalne.

Nie zawsze jednak jesteśmy w stanie ocenić czy dany model będzie praktyczny a także i bezproblemowy podczas czyszczenia. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę, aby nie popełnić błędów!

bateria do łazienki

Tanie baterie z marketu – czy warto?

W marketach możemy spotkać wiele modeli i rodzajów baterii umywalkowych. Na pierwszy rzut oka wiele z nich wygląda tak samo. Piękne, lśniące, w okazyjnej cenie – to cechy, które decydują o tym, że dokonujemy zakupu ich.

Po krótkim czasie użytkowania może okazać się jednak, że baterie nie tylko nie wyglądają już tak dobrze, to co gorsza nie są funkcjonalne lub ulegają awarii. Niestety często jest tak, że jest problem z możliwością dokupienia do nich części zamiennych.

Żywotność takich baterii jest krótka i pomimo, że być może nie kosztowały zbyt dużo, to nawet po krótkim czasie po ich zakupie jesteśmy zmuszeni wymienić je na nowe i ponownie ponosić koszt zakupu. Odpowiedź być może subiektywna, jednocześnie poparta własnymi doświadczeniami na temat tych produktów brzmi: nie opłaca kupować się baterii w marketach.

Dobre baterie łazienkowe ze sklepów branżowych

Najkorzystniej jest wybierać baterie z oferty sklepów branżowych. Mamy wtedy pewność, ze są to oryginalne produkty, które pochodzą od sprawdzonych producentów. Co najważniejsze, dobrzy producenci posiadają w sprzedaży części zamienne, takie jak: głowice, uszczelki, kurki i inne przez wiele lat po zakończonej produkcji danej serii.

Zakupy w sklepach łazienkowych branżowych związane są z wyższym kosztem. Łazienka jest jednak pomieszczeniem, które remontujemy rzadko i chociaż ze względu na to warto jest postawić na dobrej jakości produkty, które będą funkcjonalne przez wiele lat. Dobre modele posiadają ceramiczne części zamienne, wiele dodatkowych funkcji a także i wykonane są z najlepszych materiałów, które nie korodują.