Łazienka inspirowana naturą – beże, drewno, brązy

Łazienka inspirowana naturą – beże, drewno, brązy

14 lutego, 2019 Wyłączono przez Redakcja

Współczesny świat jest przeładowany kolorami, dźwiękami i wieloma bodźcami, którymi jesteśmy atakowani niemal na każdym kroku. Być może dlatego coraz częściej widoczne są inspiracje naturą, nie tylko w sposobie odżywiania, lecz także w wystroju wnętrz. Jednym z pomieszczeń, które nader chętnie aranżowane jest w taki sposób jest łazienka.

drewniana łazienka

Nie ma w tym nic dziwnego, bo to właśnie łazienka jest tym miejscem, w którym nie tylko chcemy się umyć, ale także i odpocząć po ciężkim dniu, a naturalne dekory i odpowiednia kolorystyka z całą pewnością mają na to odpowiedni wpływ.

SPIS TREŚCI

Drewno w łazience

Jednym z materiałów, który jest ponadczasowy a także i wyjątkowy ze względu na design jest drewno. Materiał ten sprawdzi się w praktycznie każdej aranżacji. Może być kontrapunktem kolorystycznym w surowych wnętrzach a także i niezbędnym elementem rustykalnej czy skandynawskiej aranżacji.

Może znaleźć się też we wnętrzu loft czy w typowo klasycznej łazience. W każdym wnętrzu drewno wygląda dobrze. Oczywiście w łazience ze względu na wyższą wilgotność i wahania temperatury powinno znaleźć się drewno egzotyczne. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie płytek, które idealnie imitują ten materiał, lub mebli z drewnopodobnym dekorem.

Takie rozwiązania pozwalają na zachowanie takiego samego efekty, jak jest to w przypadku naturalnego drewna, jednak jest to opcja dużo tańsza. Drewnopodobne płytki są także bardziej praktyczne, gdyż są bezproblemowe w utrzymaniu czystości.

Drewno w łazience to nie tylko płytki czy meble. Może znaleźć się także w postaci ciekawych dodatków, takich jak np. ciekawe gałęzie znalezione na plaży – wysuszone słońcem, wiklinowe pojemniki.

Tutaj kupisz drewniane meble łazienkowe – https://www.lazienkiabc.pl/Meble-lazienkowe-c5