Łazienka w stylu industrialnym

Łazienka w stylu industrialnym

21 marca, 2019 Wyłączono przez Redakcja

Współczesne łazienka nie zawsze musi być tylko i wyłącznie biała. Coraz częściej aranżacje jej wyglądają z goła inaczej. Można powiedzieć, że styl loft cieszy się dziś szczególnym zainteresowaniem. Jest on prosty, minimalistyczny i surowy. Zazwyczaj kojarzony jest z dużymi, otwartymi pomieszczeniami, ale można go zastosować także w łazienkach o niewielkim metrażu. Należy kierować się kilkoma zasadami, które dla tego stylu są po prostu charakterystyczne.

dodatki łazienkowe

Meble w stylu loft

Meble są jednymi z tych elementów, które odpowiedzialne są za ostateczny charakter wnętrza. W łazience w stylu loft także powinny się pojawić. Zamiast standardowej szafki pod umywalkę, może znaleźć się czarna, metalowa konsola. Konsole posiadają blat, na którym umieszcza się umywalkę nablatową. Wykonane są z dobrej jakości metalu, który jest stabilny w użytkowaniu. Wiele z modeli dostępnych na rynku posiada półki wykonane ze szkła dymnego.

Są one nie tylko funkcjonalne, ale i dobrze podkreślają surowość i loftowy charakter wnętrza. Meble w łazience urządzonej w stylu loft mogą być czarne lub szare. Kolory te są najbardziej surowe i tym bardziej pasujące do aranżacji. Ważną rolę odgrywają lustra. Czym są większe tym lepiej. Najlepiej jeśli zostały pozbawione dekoracyjnych ram. W ofercie wielu sklepów dostępne są także lustra okrągłe, które zawieszane są za czarne uchwyty.

 

Jakie dodatki do łazienki w stylu loft?

Dodatki w łazience nadają jej ostatecznego szlifu i czasem to właśnie one zmieniają charakter aranżacji. Do takiego wnętrza można wstawić przedmioty, które wydawały nam się stare i niepotrzebne. Być może warto w tym celu przeszukać piwnicę, strych lub wybrać się na targ staroci. Ciekawa lampa z abażurem, metalowe dodatki, jak na przykład koszyki na ręczniki czy kosmetyki będą idealnym uzupełnieniem całości.

Styl loft kojarzony jest z elementami metalu, ale także i kamieniem, betonem. Najbardziej charakterystycznym elementem są widoczne rury instalacyjne. Wielu producentów wprowadziło także płytki, które inspirowane są starą, zardzewiałą blachą, lub takie w kolorze rdzy.

Źródło artykułu: www.lazienkiabc.pl/Dodatki-lazienkowe-c7