Modna łazienka w szarościach

Modna łazienka w szarościach

8 maja, 2019 Wyłączono przez Redakcja

Łazienka jeszcze do niedawna była zazwyczaj biała. Dziś jest to miejsce, które może być urządzone na wiele sposobów. Różnorodność faktur, barw oraz materiałów sprawia, że miejsce to może przypominać wręcz salon czy pokój. Coraz częściej w aranżacjach nowoczesnych łazienek na pierwszym planie jest kolor szary. To właśnie on uznawany jest za drugą biel.  I to właśnie kolor szary jest idealnym tłem dla praktycznie każdej kolorystyki. Podpowiadamy do jakich łazienek pasuje kolor szary i jak go łączyć?

szara łazienka

Szare ściany, meble i dodatki

Kolor szary może pojawić się w wielu elementach. Mogą być to szare ściany, meble czy ceramika sanitarna a nawet i baterie. Szare ściany są idealnym tłem dla praktycznie każdej kolorystyki. Dobrze prezentują się z białą ceramiką, a także i kolorowymi meblami. Zaletą szarości jest to, że rano nie powoduje rozdrażnienia, jak może zdarzyć się w przypadku, gdy w łazience przeważa kolor biały.

Szary, szczególnie w strefie umywalki delikatnie nas pobudza rano a wieczorem uspokaja i wycisza. Kolor szary przez wielu uznawany jest także za nieco surowy. Można jednak ocieplić jego ostateczny charakter łącząc go z żółciami czy czerwieniami. Idealnie prezentuje się także w połączeniu z drewnem. I właśnie to połączenie jest dziś niezmiernie modne.

Nowoczesny beton architektoniczny na ścianach

Można zauważyć, że prawdziwym hitem ostatnich sezonów jest beton architektoniczny, który niezwykle efektownie wygląda szczególnie w łazience. Nie tylko jest czymś co pasuje do wielu aranżacji, ale też jest niezwykle praktyczny. Taki beton pochłania nadmierną ilość wilgoci, a gdy jest zimno oddaje ją. Nie tylko więc wygląda estetycznie to jeszcze jest funkcjonalny.

Wraz z wzrostem jego popularności ceny za beton stały się niższe i jeszcze bardziej przystępne. Tym samym jest on jeszcze chętniej wykorzystywany we współczesnych aranżacjach. Beton występuje w różnej kolorystyce, może być także bardziej lub mniej porowaty, a także gładki.