Na co zwrócić uwagę wybierając meble do łazienki?

Na co zwrócić uwagę wybierając meble do łazienki?

19 lipca, 2020 Wyłączono przez Redakcja

Ciekawy design? Niska cena? Bezproblemowy montaż? Czy to na te cechy powinniśmy zwracać uwagę, wybierając dobre meble do łazienki? Okazuje się, że nie tylko. Musimy uświadomić sobie, że łazienka jest zupełnie innym pomieszczeniem, w którym panują inne warunki, niż sypialnia, kuchnia czy salon. W łazience zazwyczaj panuje wilgoć, zdarzają się dosyć spore wahania temperatury, dlatego podczas wyboru mebli w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na parametry techniczne mebla. W innym przypadku pomimo niskiej ceny, ciekawego wyglądu, nawet po krótkim czasie użytkowania okazać się może, że dana szafka, słupek czy komoda zwyczajnie spuchła przez wilgoć. Jeśli w przyszłości planujesz zakup mebli do łazienki, koniecznie przeczytaj nasz artykuł!

Dobre i tanie – czy to jest w ogóle możliwe?

Oczywiście, że tak! Trzeba tylko wiedzieć gdzie szukać i na co zwrócić uwagę. Do najważniejszych cech mebli łazienkowych należy zaliczyć wilgocioodporność. Mogą być one wykonane ze specjalnych płyt meblowych o takich właśnie właściwościach. Mogą być także wykonane z drewna i specjalnie zabezpieczone. Fronty i korpusy zabezpiecza się lakierem lub specjalnymi foliami. Wybór takich mebli jest ogromny. Dlatego chcąc wybrać najlepsze, należy kierować się opinią o samym producencie, jak i produkcie. Oczywiście najkorzystniej jest zakupić meble w sklepach branżowych, w których zazwyczaj cały asortyment jest specjalnie selekcjonowany.

meble do łazienki

Nie ma tam tym samym artykułów przypadkowych. Oczywiście nie mowa tu tylko o stacjonarnych salonach łazienkowych, ale także i o sklepach internetowych, w których zazwyczaj wybór jest znacznie większy a koszty niższe. Dobrej jakości szafka podumywalkowa, oczywiście zależnie od producenta oraz serii, może kosztować już nawet od 200 do 300 zł. Znaleźć można i takie, które będą kosztowały 1000 – 2000 zł. Modele droższe najczęściej wyposażone są w dodatkowe funkcjonalności, które to podnoszą komfort użytkowania danego mebla.

Dodatkowe funkcje mebli

Niektóre modele mebli do łazienki zostały wyposażone w pełni wysuwane szuflady, system cichego domyku, dodatkowe przegródki. Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy takie dodatki są istotne, odpowiedź brzmi — tak. Łazienka często nie należy do zbyt dużych pomieszczeń, dlatego też przestrzeń, jaka jest do zagospodarowania w szafce, powinna być jak najlepiej wykorzystana. Dobrym rozwiązaniem są dodatkowe organizery czy opcja pełnego wysuwu szuflad.

System cichego domyku natomiast nie tylko sprawia, że użytkowanie mebli jest bardziej komfortowe, cichsze, ale także właśnie dzięki niemu meble są trwalsze i odporne na uszkodzenia. W takich szafkach nie dochodzi do trzaskania drzwiczkami. Meble te pomimo swej zazwyczaj wyższej ceny są po prostu trwalsze i w rezultacie i dłuższej perspektywie bardziej opłacalne.

Przed dokonaniem wyboru, należy wziąć pod uwagę także to czy meble będzie łatwo utrzymać w czystości. Lepiej postawić na powierzchnię gładką, a nie porowatą i szorstką.