Samodzielna wymiana baterii wannowej!

Samodzielna wymiana baterii wannowej!

8 stycznia, 2019 Wyłączono przez Redakcja

Wiele osób musiało zmierzyć się z problemem jakim jest wymiana lub naprawa baterii wannowej. Nie zawsze musimy wzywać w tym celu hydraulika. W większości przypadków, jeśli tylko mamy odpowiednie narzędzia możemy daną czynność wykonać samodzielnie. Nie jest ro trudne i skomplikowane, jednak należy się wcześniej odpowiednio przygotować.

Najczęstsze awarie baterii wannowych

Bateria tak naprawdę należą do urządzeń, które są najbardziej awaryjne. Pewnie każdy z nas spotkał się kiedykolwiek z przeciekającym kranem lub z innymi awariami. Oczywiście, aby zminimalizować to ryzyko najkorzystniej jest wybrać produkt od dobrego producenta, który odznacza się wysoką jakością. Jednak nawet i te najlepsze mogą ze względu na długi czas użytkowania się po prostu zepsuć.  Jednym z częstszych problemów jest zatkany perlator.

Wtedy strumień wypływającej wody nie jest płynny a objętość jego może być znacznie ograniczona. Nie jest to jednak coś co jest skomplikowane. Wystarczy zdjąć perlator, najlepiej co najmniej dwa razy w miesiącu i opłukać pod bieżącą wodą. Jeśli jest bardzo mocno zakamieniony najlepiej jest za kilka godzin pozostawić go w roztworze wody z octem lub sody.

Do najliczniejszych awarii zaliczyć możemy przeciekanie samej baterii. Spotkać możemy się też z pękniętym, przeciekającym wężem, luźnym mieszaczem.

baterie wannowe

 

Jak prawidłowo zamontować baterie do wanny?

Przed przystąpieniem do pracy powinniśmy upewnić się czy bateria posiada wszystkie niezbędne elementy. Powinny być złącza mimośrodowe czy rozetki. Ważne są uszczelki. Następnie należy odciąć dopływ wody możemy przystąpić do montażu. W miejsce, w którym znajdowały się korki zaślepiające instalacje należy wkręcić łączniki mimośrodowe. Robi się to kluczem płaskim. Następnie na wkręcone łączniki nakłada się już samą baterię wannową. Bateria musi znajdować się idealnie poziomo, co powinniśmy sprawdzić przy pomocy poziomicy.

Jak rozkręcić baterię wannową?

Baterię wannową odkręcić możemy przy pomocy klucza płaskiego z plastikową nakładką. Nakładka chroni powierzchnię baterii przed ewentualnym uszkodzeniem. Wszystkie czynności wykonywane są w odwrotnej kolejności, niż w przypadku samego montażu.

Jak widać wymiana baterii wannowej nie należy do czynności, z którymi nie można sobie poradzić. Tak naprawdę jest wręcz intuicyjna a jeśli mamy jakikolwiek wątpliwości, to praktycznie wszystkie modele sprzedawane są razem ze szczegółową instrukcją montażową.

Źródło: LazienkiABC – Baterie wannowe w najlepszej cenie!