Wanna – na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Wanna – na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

29 czerwca, 2019 Wyłączono przez Redakcja

Urządzając łazienkę jesteśmy zmuszeni podjąć wiele decyzji co do jej wyposażenia. Jednym z ważniejszych jest ta dotycząca zakupu wanny lub kabiny prysznicowej. Wybór tych urządzeń w dużej mierze zdeterminowany jest przez ilość miejsca, jaką posiadamy w łazience, ale też uzależnione od koncepcji stylistycznej wnętrza czy indywidualnych preferencji. Decydując się na zakup wanny, warto przyjrzeć się z bliska wybranemu modelowi, by po krótkim czasie użytkowania nie okazało się, że nie jest idealnym.

Sklep z wyposażeniem: www.lazienkiabc.pl

wyposażenie

Wanna z akrylu czy sztucznego marmuru?

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów wanien. Do najpopularniejszych zalicza się te z akrylu lub sztucznego marmuru. Podpowiadamy czym się kierować, by wybrany przez nas model był przez wiele lat estetyczny, a także i funkcjonalny.

Jednym z najczęściej wybieranych modeli jest wanna z akrylu. Produkty te są najkorzystniejsze cenowo a także posiadają szereg innych zalet. Materiał ten jest ciepły i lekki, a także bezproblemowy podczas czyszczenia.

W przypadku drobnych zarysowań, zadrapań można z łatwością się ich pozbyć za pomocą specjalnego zestawu naprawczego. Decydując się na wannę z akrylu należy jednak zwracać szczególną uwagę na jej jakość.

Wraz z wzrostem popularności akrylu, został on sprowadzany z Chin. Niestety jakość tych produkt pozostawia sporo do życzenia. W konsekwencji nawet po krótkim użytkowaniu zaczyna żółknieć czy pękać.

Drugim modelem, który z roku na rok cieszy się coraz to większym zainteresowaniem, jest sztuczny marmur. Wanny z niego wykonane są przede wszystkim niezwykle estetyczne. Materiał ten wykorzystywany jest do modeli wolnostojących.

Sztuczny marmur, czyli konglomerat jest niezwykle odporny na wiele negatywnych czynników i wygląda tak samo dobrze, nawet po wielu latach użytkowania. Nie jest to jednak produkt pozbawiony wad.

Zaliczyć można do nich dużą wagę, przez co sam transport może być problematyczny a także montaż, oraz wysoka cena. Modele ze sztucznego marmuru są jednymi z droższych, chociaż zauważyć można, że wraz z wzrostem popularności cena na nie spada.