Wybieramy stelaż podtynkowy!

Wybieramy stelaż podtynkowy!

4 kwietnia, 2019 Wyłączono przez Redakcja

We współczesnej łazience coraz częściej spotkać się możemy z elementami ceramiki łazienkowej, które są podwieszane. Są to miski WC, bidety a także i umywalki. Elementy te mocowane są na specjalnych stelażach, które są niezwykle wytrzymałe i dzięki nim możliwe jest schowanie wiele z części w ścianie. Podpowiadamy jaki stelaż podtynkowy wybrać, by był praktyczny i funkcjonalny przez wiele lat!

stelaż podtynkowy

Stelaż do zabudowy lekkiej czy ciężkiej?

To jaki wybierzemy stelaż zależne jest nie tylko od elementu ceramiki, jaki ma zostać podwieszony, ale także i od sposobu zabudowy. Do wyboru mamy stelaże do zabudowy lekkiej oraz te do zabudowy ciężkiej. Najbardziej popularnymi stelażami są te, które przeznaczone są do zabudowy lekkiej. Można zamontować je w ścianach gipsowo-kartonowych.

Montaż ich nie jest skomplikowany. Jest szybki i większość osób powinna poradzić z nim sobie samodzielnie. Konstrukcja stelaża jest lekka, dlatego można zamontować go w ścianach działowych, masywnych. Stelaż do zabudowy lekkiej, to przede wszystkim rama ze stali czy aluminium, która posiada wsporniki.

Drugim typem stelaża jest ten do zabudowy ciężkiej. Te modele przeznaczone są do montażu w ścianach murowanych. Sam stelaż obudowuje się cegłami, na które następnie nakładany jest tynk. Ze względu na czynności, jakie trzeba wykonać montaż stelaża do zabudowy ciężkiej jest bardziej skomplikowany i czasochłonny, za to cena jego jest znacznie niższa.

Tutaj znajdziesz największy wybór stelaży – https://www.lazienkiabc.pl/Stelaze-podtynkowe-c141

Co jest jeszcze ważne podczas wyboru stelaża podtynkowego WC?

Podczas wybierania stelaża podtynkowego WC powinniśmy zwrócić uwagę na spłuczkę. Jest to niezwykle ważny element. To od nie zależy bowiem to, ile wody będziemy zużywać podczas normalnego, codziennego użytkowania. Najkorzystniej jest wybrać stelaż ze spłuczką, która posiada dwie funkcje i mamy możliwość ile wody chcemy zużyć.

Na rynku dostępne są modele, które zużywają od 3 do nawet 9 litrów podczas jednego spłukiwania.  Decydując się na wybrany model powinniśmy zwrócić uwagę także na to z jakiego materiału został on wykonany. Te najlepsze są jednolite i wykonane przy użyciu metody rozdmuchiwania.