Zalety baterii kaskadowych

Zalety baterii kaskadowych

18 kwietnia, 2019 Wyłączono przez Redakcja

Baterie są podstawowym elementem wyposażenia każdej łazienki. Wybór ich dziś jest ogromny i poszczególne modele różnią się między sobą nie tylko kształtem, kolorystyką, ale i funkcjonalnością i technologiami, jakie posiada. Baterie dobierane są ze względu na styl, na wielkość łazienki a także i ze względu na funkcje jakie ma pełnić. Jednymi z chętniej wybieranych są baterie kaskadowe, czyli takie w których wypływająca woda tworzy wodospad.

Więcej informacji o łazience znajdziesz tutaj – www.lazienkiabc.pl

bateria umywalkowa

Bateria kaskadowa – idealna do małych łazienek!

Posiadając małą łazienkę, tak naprawdę liczy się każdy centymetr przestrzeni, jaką mamy do zagospodarowania. W takiej przestrzeni najkorzystniej, jeśli znajdzie się mała umywalka. Nie jest łatwo dopasować do niej jednak baterii, w taki sposób by wypływająca woda nie rozpryskiwała się poza sama umywalkę. Jednym z rozwiązań jest zastosowanie baterii kaskadowej.

Woda wypływająca z niej niczym wodospad, dzięki podłużnemu wkładowi rozkłada się zupełnie inaczej. Jest znacznie mniejsze ryzyko, by nawet pod dużym ciśnieniem woda wydostała się poza umywalkę. Baterie kaskadowe nie tylko zresztą idealnie nadają się do małych łazienek, ale tak naprawdę wszędzie tam, gdzie ważna jest estetyka. Trzeba przyznać, że modele te wyglądają oryginalnie, niesztampowo i z całą pewnością przyciągają uwagę od razu po wejściu do wnętrza.

Są więc idealną propozycją dla osób, które chcą urządzić łazienkę w modnym dziś stylu glamour. Decydując się na zakup tego modelu, należy jednak zwrócić uwagę na to czy baterie posiada funkcję napowietrzania wody. To dzięki niej bowiem można podczas codziennego i normalnego użytkowania znacznie zmniejszyć zużycie wody. Jest to rozwiązanie nie tylko ekologiczne, ale także takie, które ma wpływ na obniżenie rachunków za wodę.

Sam design baterii kaskadowych ma wpływ na odczucie relaksacji a także podkreśla to, że łazienka jest dla nas nie tylko miejscem, w którym tylko dokonujemy zabiegów higienicznych, ale także i jest naszą oazą komfortu. Tak naprawdę baterie kaskadowe sprawdzą się w przestronnych pokojach kąpielowych, jak i w małych blokowych łazienkach – jest to więc propozycja dla praktycznie każdego!